Back

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie

Centrum Kultury i Sportu jest samorządową instytucją kultury powstałą w 2003 roku. Podstawowym celem działalności CKiS jest organizowanie działalności kulturalnej i promocja Gminy Miechów. Centrum prowadzi również inne niż kulturalne działalności w zakresie sportu, rekreacji, turystyki, aktywizacji osób starszych, inicjowania nowatorskich działań prospołecznych. Strukturę Centrum Kultury i Sportu w Miechowie tworzą:

Kryta pływalnia

Kryta pływalnia w Miechowie to komfortowy obiekt sportowo- rekreacyjny. Początkującym pozwala oswoić się z wodą i opanować podstawowe style pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i ratowników. Dla doświadczonych pływaków jest świetnym miejscem do rozwijania umiejętności i czerpania przyjemności z pływania.

Obiekt dysponuje basenem sportowym (6 torów o szerokości 2m i długości 25 metrów) a także rekreacyjnym (dysze masujące, gejzer i wodospad), brodzikiem oraz zjeżdżalnią wewnętrzną o długości 56 m. Można tu nie tylko popływać, ale także spędzić czas w saunie. Po wysiłku fizycznym wskazany jest masaż. Strefa SPA to doskonałe miejsce, by zrelaksować się po zajęciach sportowych. Zabiegi znajdujące się ofercie wpływają pozytywnie na ciało i uspokajają. Po chwili wytchnienia można zagrać w kręgle lub squasha. Warto również odwiedzić grotę solną. Naturalna sól morska z Morza Martwego, Czarnego i Czerwonego wykorzystana w grocie niezwykle korzystnie wpływa na samopoczucie i działa relaksująco.

Dom Kultury

Jest to miejsce otwarte na kulturalne potrzeby społeczności. Jego działalność przede wszystkim skupia się na upowszechnianiu kultury, edukacji i wychowaniu przez sztukę. W pełni rozwija się tu amatorski ruch artystyczny, działają zespoły wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, odbywają się zajęcia plastyczne oraz sportowe, prężnie rozwija się sekcja rowerowa oraz modelarska. Kompleksowa oferta programowa – kulturalna, edukacyjna, i rekreacyjno-sportowa– skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, od dzieci, po uczestników Klubu Seniora.

Działające tu Kino „Gryf” dysponuje 222 miejscami. Jest ono wyposażone w nowoczesne projektory cyfrowe, co pozwala widzom odbierać dzieła filmowe w najwyższym standardzie. Nowoczesny system sprzedaży umożliwia zakup biletu za pośrednictwem Internetu. Kino wyposażone jest w sklepik z napojami, przekąskami oraz popcornem.

Punkt Informacji Turystycznej MSIT Miechów

W zlokalizowanym w pobliżu Bazyliki Grobu Bożego punkcie można uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych Miechowa oraz okolic. Punkt działa w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Dostępne są tu foldery o zabytkach i ciekawych miejscach zarówno na Ziemi Miechowskiej jak i w Małopolsce. Dzięki niemu zaplanowanie wypoczynku w Gminie Miechów jest dużo łatwiejsze. Ponadto można tu zakupić widokówki, publikacje oraz drobne pamiątki.


http://www.ckis.miechow.eu

Multimedia

Play Play