Back

Obchody Dnia Niepodległości

Obchody Dnia Niepodległości

Pocztówka dla Najmłodszych w ramach akcji Mamy Niepodległą
W dniu 11 listopada w całej Małopolsce organizowane są uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości. Świętujemy radośnie śpiewając piosenki, uczestnicząc w biegu lub innym wydarzeniu jednoczącym społeczność w tym szczególnym Dniu.

11 listopada w Krakowie

  •  o godzinie 10:00 z rogu ulic św. Anny i Wiślnej wystartuje Rowerowy Rajd Niepodległości na 101 km;
  • o godzinie 14:00 rozpocznie się Bieg Niepodległości na 11 km - uczestnicy wyruszą z deptaku przy Alei Focha. Można też wziąć udział w Krakowskiej Mili Niepodległości – biegu na dystans 1918 metrów. Dla dzieci i młodzieży będą zorganizowane osobne zawody w kilku kategoriach wiekowych;
  • na Rynku Głównym zabrzmią najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach 75. Krakowskiej Lekcji Śpiewania pod hasłem „Radosna Niepodległości”, która rozpocznie się o godz. 17:00. Koncert poprowadzą Ewa Kornecka i Waldemar Domański, pomysłodawca wydarzenia.

Oświęcim

Wspólne śpiewanie pieśni, parada patriotyczna, warsztaty i spotkania pod hasłem Mamy Ją! Radosne świętowanie Niepodległej

Szczawnica

Szczawnica świętuje od 7 do 11 listopada. W programie między innymi konkurs recytatorski, festiwal piosenki patriotycznej, wspólne śpiewanie hymnu i Bieg Niepodległości

Nowy Sącz

  • w niedzielę 10 listopada odbędzie się  III Turniej Niepodległości w Rugby 7. Turniej rozpocznie się  o  godz. 11 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Siedleckiego 12,  Nowy Sącz – Zawada.
  • 11 listopada będzie miał miejsce piknik patriotyczny pod hasłem "Polska jest nasza"
  • na trasie Chabówka- Nowy Sącz przejedzie historyczny Pociąg Wolności

Tarnów

W Tarnowie między innymi będzie miała miejsce rekonstrukcja historyczna oraz zostanie odsłonięty pomnik Józefa Piłsudskiego.

 

Miłośnikom gór proponujemy udział w akcji Posprzątamy 101 szczytów na 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Nieodległości.

 

Niezależnie od miejsca pobytu zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Mamy niepodległą i wysłania życzeń dla swoich Bliskich z okazji 11 listopada. Można to zrobić za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Play Play