Back

Zielone Perły Trzebini

Zielone Perły Trzebini

Łódki i pomost na zalewie Chechło
Po najatrakcyjniejszych przyrodniczo miejscach w gminie Trzebinia poprowadzono trzy piesze szlaki turystyczne "Śladami Zielonych Pereł Trzebini". Szlaki przebiegają przez 9 sołectw.

Pomarańczowy pieszy szlak turystyczny (ok. 15 km): rozpoczyna się przy Zespole Pałacowo - Parkowym w Młoszowej i wiedzie poprzez Górę Bartoskę, rezerwat przyrody Ostra Góra, wzgórze Bialny Dół w Psarach oraz skały zwane Martwicą Karniowicką do unikalnego w skali Europy kurhanu w Karniowicach.

Niebieski pieszy szlak turystyczny (ok. 10 km) rozpoczyna się w Pile Kościeleckiej przy Zalewie Chechło, przechodzi obok strzelnicy koła Łowieckiego „Diana" do ul. Skalnej w Bolęcinie i umiejscowionej w pobliżu bardzo rzadko występującej w podobnej formie skałki triasowej, po czym poprzez zabytkowy park w Bolęcinie i obok stadniny koni prowadzi nad akwen Gliniak.

Zielony pieszy szlak turystyczny (ok. 15 km) rozpoczyna się w centrum Myślachowic, po czym wiedzie polnymi i leśnymi drogami do położonych na terenie Czyżówki interesujących formacji, zwanych Cisowymi Skałami, a następnie wzdłuż meandrów potoku Kozi Bród prowadzi leśnymi ścieżkami na miejsce śmierci ks. Michała Rapacza w Płokach, skąd wiedzie do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Polskich Rodzin Robotniczych w Płokach.

Szczegóły w zakładce atrakcje - szlaki.

Multimedia

Play Play